Hakkımda
Bitki yetiştirme zevkli ve insanı negatif enerjisinden kurtarıp, stresten uzaklaşmasını sağlayan bir uğraştır. Benim bu işlere girmemin asıl nedeni ise bu değildi. Birincisi farklı lezzetleri denemek istemem, ikincisi ise yaşadığım sağlık problemleri idi. Bu sebeple amatör olarak saksılarda (Ankara ve dairede yaşamam sebebiyle) bitki yetiştiriciliğine başladım. Okinawa Mor Patates, Peru Giant Mısırı, Pitaya (Dragon Fruit) derken kendimi ginseng yetiştirirken buldum. Bitki yetiştiriciliği yapan insanlar için zor bitkileri yetiştirmek en keyifli işlerden biridir. Ginseng yetiştirirken aldığım keyfin nedeni sanırım bu.


5.000 yıllık geçmişi olan, kökleri insan vücuduna benzediğinden "insan otu- adam otu" ismini alan ginseng, güçlü iyileştirme özelliklerine sahiptir. Ginseng, sağlık alanında: Kalp ve damar açıcı, anti diyabetik, metabolizma uyarıcı, antioksidan ve yaşlanmayı durdurucu (anti aging) olarak etki yapar. Kozmetik alanında da oldukça fazla kullanım alanına sahiptir. Ekonomik değeri yüksek bir ürün olan Ginseng’in Türkiye’de üretimi konusunda ufakta olsa bir katkı sağlamak amacıyla bu site yayın hayatına başlamıştır. Sitede Ginseng yetiştirme hakkında paylaşılan tüm bilgiler üç yıllık bir denemenin sonucunda elde edilmiştir. Sitede yayınlanan ginseng resimleri kendi yetiştirmekte olduğum ginseng’lerin resimleridir.


Ginseng yetiştirme konusunda merak ettiğiniz her şeyi sitemde paylaştığım iletişim kanallarını kullanarak bana iletebilirsiniz. Bilgim nispetinde sorularınızı en kısa süre içerisinde cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.